09192353890

09192353890

فرم مشاوره

جستجو

آموزش کار با نرم افزار مالیات(سازمان امور مالیاتی)

آموزش کار با نرم افزار مالیات(سازمان امور مالیاتی)

آموزش کار با نرم افزار مالیات(سازمان امور مالیاتی) به این صورت می ­باشد که اغلب بسیار سریع تر از نسخه های دسکتاپ نصب شده روی رایانه افراد است. زمانی که دسترسی به نرم افزار را خریداری کردید تمام نیاز شما به آن، با یک اتصال اینترنتی و یک مرورگر می ­باشد.

برای تنظیم حساب کاربری در بیشتر موارد فقط چند دقیقه طول می­کشد. در برخی موارد کاربران به سادگی تمام فرم­ها و اطلاعات اضافی موردنیاز خود را در نرم افزار بارگذاری می­کنند و این نرم افزار بازگشت خود را برای افراد پرکرده و ارسال می­کند.

آموزش کار با نرم افزار مالیات(سازمان امور مالیاتی) و نحوه چگونگی انجام آن

درحالی که استفاده از نرم افزار آنلاین مالیات آسان است، تصمیم ­گیری در مورد اینکه کدام یک برای افراد مناسب است کار را دشوار می­کند. هر مارک نرم افزاری نسخه های مختلفی را با ویژگی­های بالا و انتخاب شده با قیمت های بالاتر ارائه می­دهد.

نسخه های پریمیوم و لوکس اغلب دارای ویژگی­ های پایه یکسانی هستند، اما مزایای اضافی را با هزینه شامل می­ شوند مانند مشاور مالیاتی که این امکان را به افراد می­ دهد که جهت انتخاب نرم افزار مناسب از جمله نسخه های آنلاین و رومیزی آن مشاوره بگیرند. براساس نظرسنجی انجمن ملی حسابداران میانگین هزینه آماده سازی مالیات برای یک فرد حرفه ای مالیاتی جهت تهیه فرم که رایج ­ترین نوع اظهارنامه مالیات بر درامد است مقادیر بالایی باید هزینه شود.

در واقع بهترین نرم افزار مالیاتی به وضعیت شخص فرد بستگی دارد، اکثر شرکت­ها نسخه های مختلفی از نرم افزار خود را ارائه می­دهند؛ بنابراین بسیاری از مالیات ­دهندگان باید بتوانند نرم ­افزاری را پیدا کنند که به خوبی کار می­ کند و هم چنین افراد باید آموزش کار با نرم افزار مالیات(سازمان امور مالیاتی) را هم به خوبی یاد بگیرند تا حین انجام دچار مشکل نشوند؛

اما از طرفی دیگر اگر افراد وضعیت مالی بسیار پیچیده­ای دارند، احتمالاً یک تغییر اساسی را تجربه کرده­اند که این امر می­ تواند ایده خوبی باشد که افراد هزینه های بیشتری بپردازند.

آموزش کار با نرم افزار مالیات(سازمان امور مالیاتی) و چگونگی هزینه ثبت مالیات آنلاین

 آموزش کار با نرم افزار مالیات(سازمان امور مالیاتی) و چگونگی هزینه ثبت مالیات آنلاین و قیمت نرم افزار آنلاین مالیات بسته به شرکت و تعداد ویژگی­های برنامه خاص متفاوت است. صرف نظر از این امر، کار با این نرم افزار موجب می ­شود که همیشه مراقب هزینه های اضافی خود باشید.

ممکن است هزینه تشکیل پرونده الکترونیکی برای شما اضافه گردد. گاهی اوقات سرویس آنلاین، هزینه ارسال اسناد نهایی را اضافه می­کند و به شما امکان می­دهد آن را بدون هزینه اضافی، به غیر از هزینه پستی چاپ و ارسال کنید؛ که لازم است همیشه قبل از انتخاب چاپ اطلاعاتی را در رابطه با هزینه ها به دست آورده و بخوانید.

اکثر گزینه ­های نرم افزار مالیاتی آنلاین به شما امکان می­دهند مالیات خود را به صورت رایگان شروع کنید؛ که اگر بودجه دارید، یا وضعیت مالی نسبتاً ساده ای دارید، بهتر است گزینه رایگان یا استاندارد را انتخاب کنید؛ و اگر وضعیت شما پیچیده می­ باشد مثلاً: دارای یک تجارت کوچک و یا کار آزاد هستید، باید به دنبال گزینه برتر بروید.

در مجموع اکثر خدمات مالیاتی آنلاین رایگان، محدودیت­های درامدی دارند؛ بنابراین ممکن است افراد بیشتری بدون در نظر گرفتن وضعیت مالی مجبور به پرداخت حق بیمه شوند.

هنگام غرق شدن در هزینه ها بهترین شرط، خرید نرم افزار مالیاتی می ­باشد که بیشترین کار را برای شما انجام می ­دهند؛ که این شامل نسخه های Tax و Turbotax و... می باشد. از امتحان کردن چندین گزینه نترسید. اکثر نرم افزارهای مالیاتی به افراد امکان می­دهند بازپرداخت خود را به صورت رایگان شروع کنند. تنها کافی است حساب بازپرداخت مالیاتی را ببندید و هر پرونده ای که بیشترین بازپرداخت را ارائه نمی­دهد را لغو کنید.

آموزش کار با نرم افزار مالیات(سازمان امور مالیاتی) و خدمات پیش فرض ارائه شده درآن:

آموزش کار با نرم افزار مالیات(سازمان امور مالیاتی) را می­توان بر اساس راهنمایی کارشناسانی که با آن ها مشورت می­کنید بیاموزید که تعداد زیادی از آن ها در دسترس هستند و تعداد بیشتری آنلاین می ­باشند.

اگرچه همه آن‌ها اهداف یکسانی دارند‌ به افراد این امکان را می­دهند اظهارنامه مالیاتی خود را آماده کنند، اما بین آن ها تفاوت های بسیاری هم وجود دارد که برخی از نرم افزارها بهتر از سایرین برای شما کار می­کنند.

از سوی دیگر پیدا کردن بهترین نرم افزار مالیاتی کار آسانی نیست که باید به دقت بررسی شود که در زیر بهترین خدمات نرم افزارمالیاتی که بیشتر مورد استفاده می­باشد بررسی شده است:

1)Turbo Tax: این نرم افزار محبوب که به طور کلی قیمت بالاتری نسبت به رقابت با نرم افزارهای مالیاتی آنلاین دارد، تشکیل پرونده های فدرال بدون محدودیت ارائه می­دهد؛ و در شرایط پیچیده مالیاتی بهترین است. این نرم افزار یک رابط کاربری و با استفاده از یک قالب ساده پرسش و پاسخ را ارائه می دهد.

برای استفاده از آن نیازی به تجربه قبلی در تهیه اظهارنامه مالیاتی و هم چنین  آشنایی با ابزارهای آن ها ندارید؛ و این نرم افزار از پشتیبانی فراوانی برخوردار است و در هر مرحله از راه به شما کمک می کند. همچنین آن ها 100 درصد ضمانت دقت خود را ارائه می­دهند. این نرم افزار از سوی دیگر یک طرح پشتیبانی ممیزی را ارائه می­دهد.

2)H@R: نسخه رایگان یکی از بهترین نرم افزارهای درامد است که شامل درامد بهره و درامد سود می­باشد؛ و ممکن است نیاز به بروز رسانی داشته باشد؛ که به صورت حضوری و آنلاین پشتیبانی می­کند.

این نرم افزار خدمات هر دو نرم افزار تهیه مالیات آنلاین خود را با شبکه گسترده خود و هزاران نفر از متخصصان امور مالیاتی ترکیب می­کند. در این نرم افزار شما می­توانید نسخه رایگان اظهارنامه مالیاتی را به صورت رایگان ثبت کنید.

این نرم افزار هم چنین می­تواند اعتبار مالیات بر درامد، هزینه های مراقبت از کودک، بهره وام دانشجویی، بازنشستگی و درامد تأمین اجتماعی را در خود جای دهد؛ که توسط پشتیبانی فنی این امر امکان پذیر است.

3)TaxAct: این یک انتخاب خوب برای مالیات­ دهندگان است که به دنبال تشکیل پرونده های بدون حاشیه هستند. درحالی که ممکن است به اندازه سایر نرم افزارهای تشکیل پرونده مالیاتی قوی نباشد.

به عنوان مثال: بر­خلاف سایر خدمات و مزایای آن ممکن است حسابداران دولتی مالیاتی مجاز به استفاده از آن نباشند؛ اما در عوض چگونگی استفاده بهینه از خود نرم افزار در طی فرایند، پشتیبانی خواهد شد.

این نرم افزار در انتهای پایین نرم افزار مالیاتی قرار دارد؛ و یک برنامه ساده ای می­باشد که برای شرایط پیچیده ­تر مالیاتی نمی­تواند بهترین انتخاب باشد. یکی از ویژگی­های جالب توجه آن، تضمین دقت 100 درصدی نرم افزار می­باشد؛ که حداکثر بازپرداخت ممکن را در پی خواهد داشت.

اگر این درست نباشد آن ها هزینه نرم افزار شما را بازپرداخت می­کنند و تفاوت آن در بازپرداخت پایین تر با بدهی مالیات بالاتر به همراه هزینه های قانونی یا جریمه پرداخت می ­شود.

4)Jackson Hewitt: در حالی که برخی از پشتیبان های آنلاین مشتری در دسترس هستند، اگر می­خواهید به صورت حضوری پرونده خود را ارائه دهید، دارای هزاران مکان برای ارائه فیزیکی است. گزینه رایگان به مالیات دهندگان با بازده مؤثر یکی از بهترین گزینه ها می ­باشد؛ و برای افراد خود اشتغال و کسانی که خود ملک را مورد اجاره قراردادند مناسب است.

دو گزینه قبلی اطلاعات مربوط به حساب های سرمایه گزاری ازجمله: بازنشستگی، سهام و اوراق را به افراد امکان نمی ­دهد.

5)Tax Slayer: این نرم افزار براساس سطح شما پشتیبانی می­شود؛ بنابراین هرچه وضعیت شما پیچیده تر باشد، این نرم افزار گران­تر می­باشد. به عنوان مثال: نسخه کمک حسابرسی آن دسترسی نامحدود به متخصصان امور مالیاتی و اولویت حمایت از آن را ارائه می­دهد؛ که در نسخه های دیگر با قیمت مناسب تر گزینه های پشتیبانی موجود نیست؛ اما بسیار قوی تر نسبت به نرم افزارهای دیگر است.

نرم افزار مالیات

آموزش کار با نرم افزار مالیات(سازمان امور مالیاتی) و دلیل استفاده از آن

دو دلیل اصلی برای آموزش کار با نرم افزار مالیات(سازمان امور مالیاتی) وجود دارد که به شرح زیر است:

1) هزینه: اگر مجبور شوید مالیات بپردازید، اگر بازده CPA شما پیچیده باشد به راحتی می­توان صدها تا هزاران برابر هزینه کرد. اکثر برنامه های نرم افزارمالیاتی را می­توان با قیمت کم تر خریداری نمود؛ که CPA فقط بخشی از هزینه های پرداخت می­باشد.

2) سرعت: یک نرم افزار خوب مالیاتی می­تواند به افراد امکان دهد که بسته به اینکه بازده آن ها پیچیده است، از چند دقیقه تا چند ساعت به هر مکانی که می خواهید برگردید. با گذشت سال ها نرم افزارهای مالیاتی حتی سریع تر شده اند.

به عنوان مثال: اکنون شما را قادر می­کنند تا از اظهارنامه مالیاتی سال گذشته اطلاعاتی را وارد کنید. این باعث می شود مقدار قابل توجهی از زمان ورودی صرف جویی شود. بسیاری نیز قادر به واردکردن داده ها از منابع شخص ثالث مانند کارفرمایان و کارگزاران سرمایه گذاری هستند. حتی لازم نیست اطلاعات درامدی را تا حد ممکن وارد کنید.

آموزش کار با نرم افزار مالیات(سازمان امور مالیاتی) در مقابل تهیه کنندگان مالیات

اینکه آیا شما تصمیم به استفاده از نرم افزار مالیاتی گرفته اید یا تهیه­ کنندگان مالیات هستید و آن را پرداخت می­ کنید، بیشتر به پیچیدگی اظهارنامه مالیاتی و درک خود از روند تهیه مالیات بستگی دارد که می­توان آن را با آموزش کار با نرم افزار مالیات(سازمان امور مالیاتی) انجام داد.

نکته مهم دیگر این می­باشد که دلیل استفاده افراد از تهیه کنندگان مالیات پول این می ­باشد که افراد درک کمی از آمادگی مالیاتی ندارند و احساس راحتی نمی­کنند لذا لازم است آن را به تنهایی انجام دهند. یا وضعیت مالی افراد بسیار پیچیده است و با استفاده از یک عامل حرفه ای پرداخت کننده بهتر می­توان خدمت کرد. یا ممکن است افراد پول زیادی داشته باشند، اما وقت کافی نداشته باشند که از این می­توان نتیجه گرفت که به شخص دیگری برای آماده کردن مالیات خود نیاز دارید تا آن را بپردازید.

نتیجه گیری: در مجموع ده ها طرح حین آموزش کار با نرم افزار مالیات(سازمان امور مالیاتی) وجود دارد اما مهم ترین ملاحظات آن، در مورد بیشتر مالیات دهندگان هزینه می باشد که اولین قدم در هنگام تصمیم گیری، در مورد نرم افزار مالیات است.

انصراف از نظر
فیلترها
Sort
display