09192353890

09192353890
جستجو

بیت کوین

ارز رمزنگاری شده چیست؟

ارز رمزنگاری شده نوعی از ارزهای دیجیتال محسوب ‌می‌شود. ارز ‌رمزنگاری شده به عنوان ابزاری برای تبادل در نظر گرفته ‌می‌شود. این ارز به نوعی یک کد اعتباری و مطمئن است. زیرا بر اساس رمزنگاری و کد بنا شده است.

از اهداف اولیه ایجاد ارزهای ‌رمزنگاری شده ارتباط و چگونگی برقراری امنیت آن است. این ارزها الگوریتم‌ها و پروتکل‌ها را ایجاد و تجزیه و تحلیل می کنند و بنابراین در طی یک تراکنش این اطلاعات توسط شخصی ثالث تغییر و یا جابه جا نخواهد شد. ‌

رمزنگاری کردن ترکیبی از علوم مختلف بر مبنای ریاضیات است. این ریاضیات است که قابلیت و افزایش اطمینان را به الگوریتم‌ها و پروتکل‌ها می دهد.

ارزهای ‌رمزنگاری شده از بلاک چین و یک دفتر غیر متمرکز استفاده ‌می‌کنند. این بدان معنا است که یک واحد یا قدرت متمرکز فعالیت‌های شبکه را کنترل و بررسی نمی کنند. وسعت این شبکه به اندازه تعداد کاربران آن است.

ارز دیجیتال چیست؟

ارز دیجیتال در واقع پولی است که در اینترنت مورد استفاده قرار می گیرد. ارز دیجیتال تنها در شکل دیجیتالی موجود است و معادل فیزیکی در دنیای واقعی ندارد. با این وجود تمام ویژگی‌های پول‌های فیزیکی را دارا است. مانند پول نقد فیزیکی، شما می توانید آن را دریافت کنید، انتقال دهید و یا به پولی دیگر تبدیل نمایید. می توانید از آن جهت پرداخت برای دریافت کالاها و خدمات استفاده کنید مانند پرداخت قبوض، خریداز فرو شگاه‌های آنلاین و غیره. ارزهای دیجیتال محدودیت جغرافیایی و یا سیاسی ندارند و تراکنش‌ها می تواند از هر مکانی در هر نقطه جهان انجام شود.

در واقع حساب‌های دیجیتال و کیف پول‌ها می توانند مانند سپرده‌های بانکی در نظر گرفته شوند.

بیت کوین چیست؟

بیت کوین یک ارز ‌رمزنگاری شده است که می توان آن را برای دیگران ارسال کرد.

مبلغی که فرستاده ‌می‌شود، می تواند هدیه ای در عوض خدمات شایان توجه یک فرد باشد یا این که پولی باشد که در عوض یک کالا پرداخت ‌می‌شود.

بیت کوین درست مانند پولی است که در حساب‌های بانکی از آن استفاده ‌می‌شود؛ اما این پول دیجیتالی است و فیزیکی نیست.

بیت کوین غیر متمرکز است، به این معنا که برای مدیریت آن به هیچ بانک یا فرد ثالثی نیاز نیست.

با بیت کوین هر تراکنشی مستقیما بین دو کاربر انجام ‌می‌شود که به آن شبکه همتا به همتا (Peer-to-peer network) گفته ‌می‌شود.

بیت کوین به این خاطر فناوری مانند بلاک چین را ارایه داد تا کاربران بتوانند بدون نیاز به یک شخص حقیقی یا حقوقی ثالث بیت کوین‌های خود را ارسال یا دریافت کنند.

مزایای بیت کوین چیست؟

نخست این که در نهایت فقط حدود 21 میلیون بیت کوین وجود خواهد داشت.

بخش اعظم این بیت کوین‌ها توسط کاربران استخراج شده اند.

در حال حاضر حدود 17 میلیون بیت کوین وجود دارد. بنابر این تقریبا 4 میلیون بیت کوین دیگر برای استخراج باقی مانده است. این محدودیت بر قیمت بیت کوین تاثیر مثبتی گذاشته است.

اگر تعداد زیادی از افراد تقاضای بیت کوین کنند اما بیت کوین زیادی در میان نباشد، آن دسته از افرادی که بیت کوین می خواهند باید بهای بیشتری برای به دست آوردن آن بپردازند. همین موضوع باعث بالا رفتن قیمت بیت کوین ‌می‌شود.

دوم این که، تبادل بیت کوین در مقایسه با ارزهای ‌رمزنگاری شده رقیب کار آسان تری است. به عبارت دیگر تبدیل بیت کوین به پول نقد کار آسان تری است. بالاترین حجم معاملات ارزهای رمزنگاری شده به بیت کوین تعلق دارد.

سوم این که فروشگاه‌ها بیت کوین را بیشتر از ارزهای ‌رمزنگاری شده دیگر قبول می کنند.

بیت کوین نخستین و بزرگ ترین ارز رمزنگاری شده است. این ارز در حال حاضر 40 درصد از بازار ارزهای رمزی را از آن خود کرده است، که رقم خیلی بزرگی است. بسیاری از افراد عقیده دارند که بیت کوین همیشه بزرگترین ارز ‌رمزنگاری شده باقی خواهد ماند.

معایب بیت کوین چیست؟

نخست این که بیت کوین نوسانات زیادی دارد. به عبارت دیگر قیمت بیت کوین در طول روزهای متمادی با تغییرات زیادی همراه است.

به عنوان مثال سقوط ماونت گاکس (Mt Gox collopse) باعث افت پنجاه درصدی قیمت بیت کوین تنها در طول یک روز شد.

دوم این که این امکان وجود دارد که یک ارز ‌رمزنگاری شده بهتر جای بیت کوین را بگیرد. صدها جایگزین هم اکنون برای بیت کوین وجود دارد. 10 سال از عمر بیت کوین می گذرد. هر کدام از این کوین‌های جدیدتر می توانند روزی جای بیت کوین را بگیرند، چرا که جوان تر و پیشرفته تر هستند.

سوم این که هنوز هم افرادی هستند که از بیت کوین برای اعمال مجرمانه استفاده می کنند. شان و منزلت بیت کوین نسبت به روزهای نخست آن بهبود زیادی پیدا کرده است، اما هنوز به کمال نرسیده است.

قوانین حاکم بر ارزهای رمزنگاری شده

• آمریكا

• کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC):

• کمیسیون بورس و اوراق بهادار هیچگونه محصولات مبادله ای–معاملاتی (از قبیل صندوق‌های قابل معامله در بورس) را که در بردارنده رمزارزها یا سایر دارایی‌های مربوط به رمزارزها ‌می‌باشد را جهت معامله یا فهرست کردن تایید نمی‌کنند. این کمیسیون تا به امروز هیچ نوع عرضه اولیه سکه‌ای(ICO) را ثبت نکرده است.

• کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC):

• کمیسیون معاملات آتی کالا بیت کوین را بعنوان نوعی کالا به رسمیت شناخته و اعلام کرده که کلاهبرداری و تقلب در معاملات ‌بین‌المللی که از طریق بیت کوین صورت می گیرد و قوانین حاکم بر معاملات آتی کالا تحت نظارت مستقیم این کمیسیون قرار دارد.

• کمیسیون معاملات آتی کالا همچنین در ۱۹ ژانویه ۲۰۱۸ اعلام کرد که در خصوص دو مورد کلاهبرداری که در معاملات رمزارزها صورت گرفته تشکیل پرونده داده است.

• سازمان خدمات درآمدهای مالی آمریکا (IRS):

• این سازمان در جهت اهداف مالیاتی تصریح کرده که:

• بیت کوین و سایر رمزارزها نوعی دارایی تحت تملک تلقی ‌می‌شوند و ارز نیستند.

• گرچه برخی صرافی‌ها فرم ۱۰۹۹ را صادر کرده اند که طبق آن افراد خود مسئول حفظ سود و پرداخت مالیات بر درآمد هستند. همه معاملاتی که از طریق رمزارزها صورت می گیرد خواه باعث سود یا زیان بلند مدت یا کوتاه مدت، مشمول این قوانین درج شده در این فرم ‌می‌باشند.

• ✅ دولت آمریكا ضمن پذیرش بيت کوین، سود حاصل از آن را یک درآمد مشمول ماليات محسوب کرده و از طریق فرآیند خود اظهاری، ماليات آن را اخذ ‌می‌کنند.

فیلترها
Sort
display