09192353890

09192353890

فرم مشاوره

جستجو

جزوه حسابداری

جزوه حسابداری

جزوات حسابداری با استفاده از نرم افزار ها و کتب حسابداری و پروژه های حسابداری علاقه مندان  را با واقعیت های دنیای حسابداری آشنا می کنند. در نتیجه ما استفاده از جزوات ،حسابداری را به افراد و علاقه مندان رشته حسابداری توصیه می کنیم.

اطلاعات موجود در جزوه حسابداری :

یکی از اشتباهات رایجی که در تدوین جزوات حسابداری یا تمام جزوات دیگر به وقوع می پیوندد این است که اطلاعات بنیادی و اساسی به کلی نادیده گرفته خواهند شد. درست است که جزوات حسابداری با هدف جمع آوری نکات مهم این حوزه در نظر گرفته شده اند، اما این بدان معنا نیست که می توان از اطلاعات اصولی و کلیدی حسابداری صرف نظر کرد.

اساتید صاحب نام بسیار با تجربه ای در زمینه حسابداری مشغول به تدریس می باشند اما این اساتید زمان کافی برای تدریس در تمام آموزشگاه ها و مراکز علمی را ندارند. در نتیجه جزوات حسابداری یکی از بهترین گزینه های آموزش به شمار می رود. جزوات حسابداری بدون پرداختن به حواشی آموزشی تمام نکات ضرروی را پوشش می دهد.

اطلاعات پایه حسابداری باید در این جزوه گنجانده شده باشد و اطلاعاتی تکمیلی در خصوص نحوه کار با نرم افزار های متفاوت در حوزه حسابداری نیز به دقت در جزوه حسابداری گنجانده شده باشد. در این جزوات حتما به کتب و نرم افزار های جامع و مرجعی اشاره شده است که در ادامه فرایند یادگیری به یاری فراگیران خواهد داد.در جزوات حسابداری تمام محتویات جزوه در ابتدای جزوه آورده شده است تا فراگیر بتواند در نهایت سادگی به قسمت های مورد نظر خود مراجعه کند.

در جزوات حسابداری در کنار درس های ارائه شده مثال ها و نمودار هایی نیز برای یادگیری بهتر فراگیران گنجانده شده است. این جزوات نمودار ها و نکاتی از نرم افزار های حسابداری را در اختیار افراد قرار داده تا پیش از کار با نرم افزار های مورد نظر با اصول و ویژگی های این نرم افزار و با ویژگی های کاربردی این نرم افزار ها آشنایی لازم را به دست بیاورند.

تاریخچه سیستم های حسابداری در ایران را به پنج دوره زیر تقسیم می شود :

1- ایران قبل از اسلام

2-ایران بعد از اسلام تا دوران قاجاریه

3- از دوران قاجاریه تا انقلاب مشروطیت

4- از انقلاب مشروطیت تا اوایل دهه چهل

5-از اوایل دهه چهل تاکنون

تعریف علم حسابداری و جزوه حسابداری چیست؟

علم حسابداری زبان تجارت خوانده می‌شود و یکی از زیر شاخه‌های رشته‌های علوم انسانی است ؛ چون از طریق تهیه گزارش‌های مالی، اطلاعات لازم را دربارهواحدهای اقتصادی در اختیار اشخاص ذی‌نفع و ذی‌علاقه و ذی‌حق قرار می‌دهد. این اشخاص شامل مدیران، صاحبان سرمایه، اعتبار دهندگان، سازمان‌های مالی و اقتصادی دولت و از این قبیل هستند.

رشته حسابداری چیست ؟

رشته حسابداری نکات بسیار ارزشمندی را در خود گنجانده است. افراد بسیاری برای یادگیری حسابداری به دنبال یک جزوه حسابداری کارآمد هستند. یافتن منابع برای یادگیری هر موضوعی از اهمیت بالایی برخوردار است. نخستین قدم در یادگیری یک تخصص یا علم دستیابی به یک آشنایی اولیه با موضوع مورد نظر است.

علاوه بر این، افرادی که اهمیت کیفیت یادگیری را پس از سال ها به خوبی احساس کرده اند می دانند،  یادگیری نقش اصلی را در موفقیت افراد بر دوش خواهد داشت. بسیاری از علوم در قالب دروس دانشگاهی تدریس شده و می شوند اما عده بسیار کمی از فارغ التحصیلان به تمام محتویات کتب درسی تسلط دارند. تمامی فارغ التحصیلان دانشگاهی نسبت به موضوع حسابدرای اشراف کامل نداشته و برخی از موضوعات را به خوبی فرا نگرفته اند.

کتاب حسابداری و جزوات حسابداری می تواند تا حد زیادی بر دانش حسابداری بیفزاید. استفاده از جزوه میزان دانش فرد را به شدت بالا می برد چرا که او با صرف زمانی کوتاه می تواند به مجموعه ای ارزشمند دسترسی پیدا کند.یک جزوه حسابداری کامل که تمام نکات مهم را در خود گنجانده باشد، درست مانند یک گنجینه ارزنده به شمار رفته و اهمیت بسیار بالایی خواهد داشت. حتما در دوران دانشجویی خود با اهمیت جزوات کامل و مختصر دانشجویان ارشد به خوبی مواجه شده اید.

جزوه های این دانشجویان اطلاعات حیاتی و ضروری را در اختیار دیگران گذارده و از پداختن به مسائل دیگر اجتناب می کند. جزوه های حسابداری مانند یک راهنمای دلسوز تمام موارد ضروری را در اختیار فراگیرنده قرار می دهند. شخص می تواند با استفاده از جزوات حسابداری یک معلم دلسوز را در کنار خود نگه داشته و از نکات ارزشمند آن استفاده کند.

جزوات حسابداری در عین آموزش نکات حسابداری میتواند کتب ارزشمند حسابداری و نرم افزار های کاربردی این حوزه را نیز به فراگیران معرفی می کند. در زمینه حسابداری نرم افزار ها و کتب فراوانی وجود دارد. این فراوانی می تواند فراگیران را به کلی از موضوع اصلی منحرف کند.

جزوه حسابداری

جزوه حسابداری چیست؟

جزوات حسابداری با هدف سهولت یادگیری فراگیران روی کار آمده و از این رو با استقبال فراوان روبرو بوده است. جزوات حسابداری مجموعه از اطلاعات گردآوری شده و مدون هستند که اصول بنیادین و اساسی حسابداری را در اختیار فراگیران قرار داده و از این طریق روند آموزش را با سرعت بالاتری همراه خواهند کرد.

جزوه حسابداری با مقدمه کامل و کاربردی آموزش حسابداری را آغاز می کند. مقدمه جزوات حسابداری تمام اطلاعات موجود در جزوه را برای فراگیران فهرست کرده و از این طریق به آنها نشان می دهد که چگونه و در چه روندی می توانند از اطلاعات جزوه بهره ببرند.

جزوات حسابدرای اطلاعات ارزمنسدی را در اختیار فراگیران می گذارند. این اطلاعات از کتاب های مرجع حسابداری گرد اوری شده و به تایید اساتید برجسته این رسته دسیده است. با چنین ساز وکاری است که جزوه های حسابداری به یکی از بهترین منابع حسابداری تبدیل شده است.افراد برای اموختن مفاهیم حسابداری دیگر نیازی به جستجوی منابع نخواهند داشت. تمام اطلاعات مورد نیاز برای یادگیری حسابداری رادین جزوه گردآوردی شده است

جزوه حسابداری به دنبال جذب مخاطب خود می باشد. از این رو در این جزوات هیچ نکته گنگ و غیر قابل فهمی وجود نداشته و افراد به راحتی می توانند از محتویات جزوه بهره ببرند. در این جزوات از کلمات ثقیل و سنگین استفاده نمی شود تا مفاهیم به سادگی به فراگیران انتقال داده شود.

در این صورت خواننده دچار گمراهی نمی شود. حسابداری برای انجام امور مالی شرکت ها و سازمان ها به شذت ضروری می باشد. جزوات حسابداری باید در راستای افزایش دانش افراد به کار شود. این جزوات با آموزش اصول و قواعد حسابداری مثال هایی بسیار کاربردی را در اختیار فراگیران می گذارند. فراگیر پس از استفاده از این جزوات اطلاعات جامعی در خصوص حسابداری به دست آورده و می تواند برای آغاز فعالیت خود وارد بازارهای کار شود.

جزوه کمک حسابدار:

یکی از اهداف حرفه حسابداری، دستیابی به بهترین اصول و ضوابط حرفه‌ای، اجرای عملیات در بالاترین سطح ممکن و تامین منافع عمومی است. تحقق این اهداف مستلزم تامین اعتبار، حرفه‌ای بودن، کیفیت خدمات و اطمینان است.بعد از به پایان رساندن دوره تحصیلی دانشجویان تحصیل کرده در رشته حسابداری  به دلیل نداشتن مهارت و تجربه کافی در زمینه حسابداری معمولا به عنوان کمک حسابدار در شرکت‌ها مشغول به کار می شوند. به جهت افزایش تجربه آن‌ها، در شرکت‌ها معمولا کارهای ساده حسابداری به این افراد واگذار می گردد. وظایف کمک حسابدار در شرکت‌های مختلف، متفاوت باشد.

وظایف کمک حسابدار:

داشتن دانش و تجربه مرتبط

مهارت کار با کامپیوتر و مسائل ای تی

نرم افزار EXCEL

تسلط به قوانین مالیاتی

تسلط به قوانین بیمه تأمین اجتماعی و قوانین کار

رزومه سازی و مستند سازی

مهارت های ارتباطی

ثبت اسناد حسابداری ساده و نسبتا تکراری در بخش هزینه، درآمد ، فروش و غیره.همکاری در ثبت اطلاعات حضور و غیاب کارکنان جهت محاسبه حقوق و دستمزد ماهیانه آنها و پرداخت فیش حقوقی به آنها کنترل و بایگانی اسناد حسابداری مثل فاکتورها، صورت حسابها، لیست حقوق و دستمزد و بیمه و غیره.تحویل لیست بیمه به صورت ماهیانه به سازمان بیمه تأمین اجتماعیانجام برخی از پیگیری های مربوط به سازمان امور مالیاتی و مراجعه به آنها

رشته حسابداری چیست ؟

بسیاری از علوم در قالب دروس دانشگاهی تدریس شده و می شوند اما عده بسیار کمی از فارغ التحصیلان به تمام محتویات کتب درسی تسلط دارند. تمامی فارغ التحصیلان دانشگاهی نسبت به موضوع حسابدرای اشراف کامل نداشته و برخی از موضوعات را به خوبی فرا نگرفته اند.

رشته حسابداری نکات بسیار ارزشمندی را در خود گنجانده است. افراد بسیاری برای یادگیری حسابداری به دنبال یک جزوه حسابداری کارآمد هستند. یافتن منابع برای یادگیری هر موضوعی از اهمیت بالایی برخوردار است. نخستین قدم در یادگیری یک تخصص یا علم دستیابی به یک آشنایی اولیه با موضوع مورد نظر است.

علاوه بر این، افرادی که اهمیت کیفیت یادگیری را پس از سال ها به خوبی احساس کرده اند می دانند،  یادگیری نقش اصلی را در موفقیت افراد بر دوش خواهد داشت.کتاب حسابداری و جزوات حسابداری می تواند تا حد زیادی بر دانش حسابداری بیفزاید. استفاده از جزوه میزان دانش فرد را به شدت بالا می برد چرا که او با صرف زمانی کوتاه می تواند به مجموعه ای ارزشمند دسترسی پیدا کند.

یک جزوه حسابداری کامل که تمام نکات مهم را در خود گنجانده باشد، درست مانند یک گنجینه ارزنده به شمار رفته و اهمیت بسیار بالایی خواهد داشت. حتما در دوران دانشجویی خود با اهمیت جزوات کامل و مختصر دانشجویان ارشد به خوبی مواجه شده اید.

جزوه های این دانشجویان اطلاعات حیاتی و ضروری را در اختیار دیگران گذارده و از پرداختن به مسائل دیگر اجتناب می کند. جزوه های حسابداری مانند یک راهنمای دلسوز تمام موارد ضروری را در اختیار فراگیرنده قرار می دهند. شخص می تواند با استفاده از جزوات حسابداری یک معلم دلسوز را در کنار خود نگه داشته و از نکات ارزشمند آن استفاده کند.

جزوات حسابداری در عین آموزش نکات حسابداری میتواند کتب ارزشمند حسابداری و نرم افزار های کاربردی این حوزه را نیز به فراگیران معرفی می کند. در زمینه حسابداری نرم افزار ها و کتب فراوانی وجود دارد. این فراوانی می تواند فراگیران را به کلی از موضوع اصلی منحرف کند.

1- سیستم های حسابداری در ایران قبل از اسلام :

گذشته حسابداری در ایران نیز به نخستین تمدنهایی بر می گردد که در این سرزمین پا گرفت، و مدارک حسابداری بدست آمده با ۲۵ قرن قدمت، گواه بر پیشرفت این دانش در ایران باستان است. در طول تاریخ، روشهای حسابداری متنوع و متعددی برای اداره امور حکومتی و انجام دادن فعالیتهای اقتصادی ابداع شد، که در پاسخ به نیازهای زمان، سیر تحولی و تکاملی داشته است.

ممیزی املاک در تمدن ساسانی(در جریان اصلاحات انوشیروان، به منظور تشخیص مالیاتهای ارضی، کلیه زمینهای مزروعی کشور ممیزی و مشخصات آن از جمله مساحت، نوع زمین و نوع محصول در دفتری ثبت می گردید) یک نمونه از این تکامل است.

سیستم شمارش اعداد :

بشر ابتدا شمارش را با انگشتان دست‌ و پا انجام می‌‌داد، لیکن بعدها واحدهای اندازه‌‌گیری مانند «وجب» و «قدم» به ‌وجود آمد. در واقع سیستم «دهدهی» امروز که برای بیان کمیت‌ها به کار می‌‌رود، از به‌ کار بردن انگشتان دست برای شمارش ناشی شده است.

چرا جزوه حسابداری؟

همانطور که پیش از ابن نیز به آن اشاره کردیم، حسابداری علمی است که منابع بسیار زیادی را در اختیار دانش آموزان قرار می دهد. کسانی که به دنبال یادگیری مفاهیم حسابداری هستند با شماری از منابع صاحب نام روبرو هستند. این تنوع منابع می تواند برای فراگیران بسیار چالش برانگیز باشد.

تعداد کتب نوشته شده در حوزه حسابداری بسیار زیاد می باشد. کتب نوشته شده در زمینه حسابداری در مورد تمامی موضوعات حسابداری نگارش شده و تمامی موضوعات مربوط به حسابداری را تحت پوشش  قرار می دهد.

کتب نوشته شده در زمینه حسابداری تمام نکات و موضوعات حسابداری را به تفصیل شرح داده و از این رو زمان زیادی را از فرد خواهد گرفت. فراگیران رشته حسابداری می توانند با استفاده از جزوه حسابداری به خوبی بر تمام موضوعات حسابداری اشراف پیدا کرده و در نتیجه  تبحر کافی برای انجام کار حسابداری را بدست می آورند.

از این گذشته، با روی کار آمدن نرم افزار های متنوع و بسیار کارآمد در خصوص حسابداری، کتب و جزوات حسابداری بسیار بیش از گذشته مورد استقبال افراد قرار گرفته است. طرز کار با نرم افزار های متنوع حسابداری به اختصار در این جزوات خواهد آمد. فراگیران می توانند با استفاده از این جزوات با اصول نرم افزار های حسابداری اشنایی پیدا کرده و محاسبات مربوطه را در این نرم افزار ها به انجام برسانند.

جزوات حسابداری تمام نکات ضروری و مهم نرم افزار های حسابداری را با ذکر مثال در اختیار فراگیران قرار داده و از این رو نیاز این افراد برای شرکت در کلاس های حضوری و مطالعه تمام کتب تخصصی این حوزه را به کلی برطرف کرده است.

فراگیران به خوبی به اهمیت این جزوات پی برده اند. جزوات حسابداری چکیده ای از مهم ترین موضوعات حسابداری را در خود گنجانده است. این موضوعات به طور کلی از جمله پر بسامد ترین موضوعات شاخه حسابداری هستند که به شدت مورد استفاده حسابداران قرار خواهد گرفت.

جزوه حسابداری

اطلاعات موجود در جزوه حسابداری :

یکی از اشتباهات رایجی که در تدوین جزوات حسابداری یا تمام جزوات دیگر به وقوع می پیوندد این است که اطلاعات بنیادی و اساسی به کلی نادیده گرفته خواهند شد. درست است که جزوات حسابداری با هدف جمع آوری نکات مهم این حوزه در نظر گرفته شده اند، اما این بدان معنا نیست که می توان از اطلاعات اصولی و کلیدی حسابداری صرف نظر کرد.

اساتید صاحب نام بسیار با تجربه ای در زمینه حسابداری مشغول به تدریس می باشند اما این اساتید زمان کافی برای تدریس در تمام آموزشگاه ها و مراکز علمی را ندارند. در نتیجه جزوات حسابداری یکی از بهترین گزینه های آموزش به شمار می رود. جزوات حسابداری بدون پرداختن به حواشی آموزشی تمام نکات ضرروی را پوشش می دهد.

اطلاعات پایه حسابداری باید در این جزوه گنجانده شده باشد و اطلاعاتی تکمیلی در خصوص نحوه کار با نرم افزار های متفاوت در حوزه حسابداری نیز به دقت در جزوه حسابداری گنجانده شده باشد. در این جزوات حتما به کتب و نرم افزار های جامع و مرجعی اشاره شده است که در ادامه فرایند یادگیری به یاری فراگیران خواهد داد.

در جزوات حسابداری تمام محتویات جزوه در ابتدای جزوه آورده شده است تا فراگیر بتواند در نهایت سادگی به قسمت های مورد نظر خود مراجعه کند. در جزوات حسابداری در کنار درس های ارائه شده مثال ها و نمودار هایی نیز برای یادگیری بهتر فراگیران گنجانده شده است. این جزوات نمودار ها و نکاتی از نرم افزار های حسابداری را در اختیار افراد قرار داده تا پیش از کار با نرم افزار های مورد نظر با اصول و ویژگی های این نرم افزار و با ویژگی های کاربردی این نرم افزار ها آشنایی لازم را به دست بیاورند.

مزایای جزوه حسابداری چیست؟

عوامل بسیاری به محبوبیت یک جزوه آموزشی حسابداری می انجامد.

  • برای شروع مي توان گفت جزوات حسابداری در مقایسه با نرم افزارها و کتب دانشگاهی این رشته به سادگی در اختیار فراگیران قرار داده می شود. از این گذشته فراگیرانی می توانند جزوات حسابداری را به فراخور نیاز خود مورد استفاده قرار دهند.

جزوه های حسابداری به سادگی در اختیار حسابداران گذاشته می شوند. بر این اساس اطلاعات ارزشمند مربوط به حسابداری در کمترین زمان و با صرف هزینه ناچیز در اختیار فراگیران حسابداری گذارده می شود.

  • مقرون به صرفه بودن جزوه حسابداری از دیگر مزایای این منابع به شمار می آید. جزوات حسابداری بدون نیاز به طراحی های پیشرفته و جلد های وزید و بدون هزینه های بالای چاپ و تکثیر در اختیار افراد گذاشته می شود. جزوات حسابداری با صرف کمترین هزینه ممکن در اختیار فراگیران قرار داده می شود.
  • جزوات حسابداری اعتماد فراگیران را جلب می کنند. جزوات حسابداری با ارائه اطلاعات جامع و کاربردی اعتماد کاربران و فراگیران را به دست می آورند. جزوات حسابداری با اراده اطلاعات ضروری و مورد نیاز افراد جایگاه خود را در سبد آموزشی حسابداران یافت است.
  • اطلاعات بیشماری در این جزوات گنجانده می شود. حجم اطلاعات کاربردی و مفید در این جزوات از بسیاری از کتاب های آموزشی نیز بیشتر می باشد.
  • صرفه جویی در زمان. فراگیران با استفاده از این جزوات آموزشی تا حد زیادی در زمان خود صرفه جویی کرده و در نتیجه در کمترین زمان ممکن می توانند به اطلاعات مورد نظر خود دست پیدا کنند.

قدمت حسابداری در جهان

حسابداری در جهان نزدیک به ۶۰۰۰ سال ( شش هزار سال )  قدمت دارد و تاریخ نخستین مدارک کشف شده حسابداری به ۳۶۰۰ سال قبل از میلاد برمی گردد.

حسابداری سیاق چیست؟

حسابداری سیاق که احتمالا در دوران سلجوقیان تکامل یافته، روشی است که بر اساس آن، حساب جمع و خرج هر ولایت در دفتر مربوط به ان ولایت ثبت و در عین حال یک دفتر اصلی در مرکز نگهداری می شده است که خلاصه جکع و خرج هر ولایت به طور جداگانه در صفحات مربوط، در آن به خط سیاق نوشته می شده است. این روش در دوران قاجاریه تکمیل شد و کتب خمسه(دفاتر پنج گانه) برای گروههای عمده مخارج نیز نگهداری می شده است.

عدم استفاده از جزوه حسابداری چه عواقبی را در پی دارد؟

حسابداری علم بسیار گسترده ای است و نکات فراوانی را در دل خود گنجانده است. اما در صورتی که زمان کافی برای پرداختن به تمام تکات و منابع حسابداری را دراختیار نداشته باشید، حجم اطلاعات می تواند شما را به کلی ناامید کند.

در صورتی که برای یادگیری حساب برای زمان کمی در اختیار داشته باشید با انبوهی از اطلاعات و کتب آموزشی مواجه خواهید بود. در خصوص علم حسابداری کتب و نرم افزار های بی شماری در بازار اجرا شده است. تعداد کتب و نرم افزار های حسابداری بسیار زیاد است. در صورتی که فراگیر به منابع درستی دسترسی نداشته باشد، زمان بسیار زیادی را از دست داده و در نتیجه می تواند انگیزه یادگیری را در فرد به کلی از بین ببرد.

زمانی که فراگیر برای یادگیری حسابداری با کمبود زمان مواجه باشد و قصد داشته باشد تا در اولین فرصت برای فعالیت در زمینه حسابداری وارد بازار کار شود، جزوه حسابداری انتخاب بسیار  خوبی به شمار خواهد آمد. در صورت عدم استفاده از جزوات حسابداری فرد با حجم بسیار زیادی از اطلاعات روبرو خواهد بود که او را به کلی گیج کرده و سوالات بیشماری را برای او به وجود خواهند آورد.

اما در صورت استفاده از جزوات حسابداری فرد می تواند با استفاده از اطلاعات طبقه بندی شده و منسجمی که در قالب یک جزوه مدون و مرتب در اختیار او گذاشته می شود، تمام اطلاعات مورد نیاز خود را در کمترین زمان ممکن گردآوری کرده و به این ترتیب در کمترین زمان ممکن تمام اطلاعات مورد نیاز برای ورود به دنیای حسابداری را به دست خواهد آورد.

جزوات حسابداری در زمان و هزینه افراد صرفه جویی کرده و تمام اطلاعات ضروری را در مجموعه ای مدون در اختیار افراد می گذارند. با وجود جزوات حسابداری دیگر نیازی به چستجوی آموزشگاه ها و اساتید مجرب نخواهید داشت و با استفاده از این جزوه ها تمام کادر آموزشی مورد نیاز خود را در کنار خود خواهید داشت. کادر آموزشی دلسوز و همراهی شما را در راه یادگیری این رشته یاری خواند کرد.

معرفی بزرگان حسابداری در ایران :

دکتر فضل الله اکبری در دوم اردیبهشت سال 1300 هجری شمسی برابر با سوم ماه رمضان المبارک سال 1339 هجری شمسی در شهر گلپایگان چشم به جهان گشود.  تحصیلات ابتدایی را در شهر گلپایگان و دوره دبیرستان را در دبیرستانهای ادب، صارمیه و سعدی اصفهان طی کرد.

همزمان با طی دوره دبیرستان و حتی قبل از آن به تحصیل علوم قدیمه نزد پدربزرگ مادریش مرحوم حاج فخرالعلما پرداخت و پس از آن در اصفهان از محضر استادانی چون شادروان فضل الله همایی و برادر دانشمند ایشان استاد جلا ل همایی و آقای مبارکه ای کسب فیض کرد. وی حساب و ریاضی و حساب سیاق نقدی و جنسی را نزد پدربزرگ و پدر فرا گرفت. دکتر فضل الله اکبری بعد از دریافت دیپلم متوسطه، در دانشکده حقوق دانشگاه تهران به تحصیل پرداخت و از این دانشکده لیسانس گرفت.

جزوه آموزش حسابداری

جزوه آموزش حسابداری موجب می شود که افراد چگونگی طیف گسترده ای از نقش های مالی را مدیریت کنند.این جزوات  برای کسانی که میخواهند  اصول حسابداری را درک کند، مناسب هستند. افراد مهارت های لازم را برای جمع آوری و آنالیز اطلاعات، نظارت بر عملکرد و ارائه گزارش به مدیریت کسب خواهند کرد.

افراد یاد میگیرند که چگونه می توانند به خوبی در امور مالی مسلط شوند، داده های مالی را به دانش مفید تبدیل کنند و از اطلاعات مالی در هرگونه برنامه ریزی یا تصمیم گیری استفاده کنند.فارغ التحصیلان همچنین با اعتماد به نفس برای کار موثر و مستقل دوره را ترک می کنند.

از جمله موضوعات معمولی که در یک جزوه آموزش حسابداری  باید تدریس شوند به شرح زیر است :

حسابداری ابزارهای مالی، اصول حسابرسی، ترازنامه ها، اصطلاحات حسابداری، دارایی ها و بدهی ها، مالیات مشاغل، بودجه بندی، بازارهای مالی، نسبت های مالی، گزارش مالی، تحلیل برنامه های تجاری، سیستم های بانکی، مدیریت جریان نقدی، کمک هزینه سرمایه، مدیریت هزینه، مدیریت اطلاعات، استهلاک، عملکرد مالی، سود ناخالص، درآمد و هزینه، سود و زیان،

رویه و مدیریت حقوق و دستمزد، پولشویی، مالیات بر ارزش افزوده، ایجاد فاکتور فروش، بررسی صحت فاکتورها، نگارش گزارش های مالی حرفه ای، محاسبه تعدیلات پایان ماه و سال، به حداکثر رساندن سود و نتایج مالی، یادگیری نرم افزارهای مالی مرسوم ، اصول اساسی حسابداری و دفترداری، اینکه چگونه حسابداری به طور بنیادی از یک تجارت یا سازمان پشتیبانی می کند، حفظ محرمانه بودن اطلاعات مالی، رفتار و اخلاق حرفه ای، تفسیر صورت های مالی و دیگر مفاهیم پایه و اساسی..

حرف آخر :

جزوات آموزشی از جمله منابع آموزشی به شمار می آیند. از دیر باز در کنار کتاب و محتواهای تصویری آموزشی و نرم افزار های کمک آموزشی جزوات آموزشی جایگاه خود را به خوبی مستحکم کرده و در نتیجه به یکی از منابع مورد علاقه فراگیران تبدیل شده اند. فراگیران حسابداری می توانند با استفاده از جزوه حسابداری تمام اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورده و آمادگی لازم برای همکاری های آینده را به دست بیاورند.

جزوات حسابداری صرف نظر از جزئیات زمان گیر، تمام نکات کلیدی و کاربردی برای انجام کار حسابداری و استفاده از نرم افزار های حسابداری را به فراگیران آموخته و به این ترتیب تا حد زیادی فراگیران را با رشته حسابداری آشنا خواهد کرد.

جزوات حسابداری با ذکر مثال هایی از نرم افزار ها و کتب حسابداری و پروژه های حسابداری فراگیران را با واقعیت های دنیای حسابداری آشنا می کنند. در نتیجه ما استفاده از جزوات حسابداری را به افراد و فراگیران رشته حسابداری توصیه می کنیم.

انصراف از نظر
فیلترها
Sort
display