You are running a Trial version of Nop Html Widgets
جستجو
آموزش حسابداری هزینه
آموزش حسابداری هزینه موضوع پر اهمیت برای شرکت ها می باشد که به افراد متخصص نیاز دارد. به همین علت قصد داریم تا در ادامه این مقاله به بررسی کامل آن بپردازیم. پس تا انتهای مطلب همراه ما باشید.
آموزش حسابداری هزینه
تجدید ارزیابی چیست؟
تجدید ارزیابی به معنای به روز کردن ارزش دارایی های هر شرکت یا سازمان می باشد، در واقع به دلیل وجود تورم بالا در کشورمان هر شرکتی که در هر زمینه ایی فعالیت می کند، نیاز دارد که تجدید ارزیابی را انجام دهد. باید بیان شود که یک شرکت برای آن که بتواند به فعالیت خود ادامه دهد، باید ارزش دارایی ‌های خود را با تورم به ‌روز کند و در پایان سال ‌های استهلاک، متناسب با تورم اقدام به سرمایه‌گذاری کند.
تجدید ارزیابی چیست؟
آموزش حسابداری شرکتی
حسابداری شرکتی یک شاخه مجزا از حسابداری است که مربوط به حسابداری برای شرکت ها، تجزیه و تحلیل نتایج مالی، تهیه حساب های نهایی و صورت های نقدی آن ها می شود. آموزش حسابداری شرکتی کمک می کند تا به وضعیت مالی شرکت ها به بهترین صورت اداره شود.
آموزش حسابداری شرکتی
معافیت مالیاتی چیست و شامل چه کسانی می شود؟
مالیات بخشی از درآمد دولت است که از واجدین شرایط گرفته می شود. میزان مالیات با توجه به بررسی هایی که صورت می گیرد، تعیین می شود. در این بین موارد استثناء هم وجود دارد که از مالیات معاف می شوند. باید بدانیم که معافیت مالیاتی چیست و شامل چه کسانی می شود تا از بروز مشکلات مربوط به عدم پرداخت مالیات جلوگیری شود.
معافیت مالیاتی چیست و شامل چه کسانی می شود؟
ثبت سفته در دفاتر حسابداری
سفته یکی از اسنادی است که کاربردهای زیادی دارد. در صورت استفاده تجاری باید ثبت سفته در دفاتر حسابداری انجام شود. سفته در واقع نشان دهنده بدهی فرد صادرکننده است و در این شرایط باید مراحلی را طی کرد. ثبت سند باید به درستی انجام شود تا در موعد زمانی بتوان مبلغ را دریافت کرد.
ثبت سفته در دفاتر حسابداری
استهلاک چیست؟
استهلاک به معنی کاهش ارزش دارایی در طول زمان است، استهلاک در حسابداری این کاهش ارزش دارایی ها را در طول سال هایی که آن دارایی مورد استفاده قرار میگیرد در جداول حسابداری اعمال میکند.
استهلاک چیست؟
مالیات قطعی چیست؟
اداره مالیاتی کشور برای هر شغلی با توجه به بررسی های صورت گرفته مبلغی را به عنوان مالیات تعیین می کند. ممکن است اشتباهاتی در بررسی ها انجام شده باشد و به هر حال می توان به آن اعتراض کرد؛ بنابراین روش اعتراض به مالیات قطعی بسیار حائز اهمیت است.
مالیات قطعی چیست؟
حسابداری ذهنی چیست؟
حسابداری ذهنی توضیح می دهد که چگونه می خواهیم ارزش ذهنی را به پول خود اختصاص دهیم و این امر به گرایش ما برای طبقه بندی، تقسیم بندی معیارهای ذهنی و رفتار متفاوت ما نسبت به پول بستگی دارد.
حسابداری ذهنی چیست؟
۱۰ قوانینی که حسابداران باید بدانند کدام است؟
با توجه به شرایط کاری لازم است تا حسابرسان به مجموعه ای از این قوانین تسلط پیدا کنند؛ به عنوان مثال اگر قرار است یک حسابدار در اداره بیمه مشغول به کار شود لازم است به قوانین مربوط به بیمه مسلط شود؛ یا مثلاً اگر قرار است حسابدار در یک شرکت بازرگانی صادراتی مشغول به کار شود نیاز است تا به قوانین تجارت و قوانین مالیاتی و چک مسلط باشد؛ یا اگر قرار است به عنوان حسابدار در کارخانه مشغول به کار شود نیاز است تا با قوانین مربوط به حمایت از مصرف کننده، قانون کار و بیمه، قانون مالیات های مستقیم و غیرمستقیم، قانون چک و قانون مالیات بر ارزش افزوده آشنا باشد. برای یادگیری این قوانین می توانید با وکلای پایه یک دادگستری مشورت نمایید.در هنگام مصاحبه کاری در خصوص اطلاعات شما در مورد این قوانین سوالاتی پرسیده می شود.
۱۰ قوانینی که حسابداران باید بدانند کدام است؟
سوئیفت چیست و چه کاربردی دارد؟
با وجود گستردگی تجارت در کشورهای مختلف، معاملات تجاری نیاز به راهی برای ارتباطات مالی بهتر دارند؛ بنابراین سوئیفت راه حل مناسبی برای آن است. با این راه حل تجارت بین المللی بسیار راحت تر از قبل انجام می شود.
سوئیفت چیست و چه کاربردی دارد؟
فیلترها
Sort
display