جستجو
خبرخوان

بلاگ

َآشنایی با انواع مالیات در ایران

در هر کشوری به ازای خدمات مختلفی که ارایه می شود، مالیات از شهروندان دریافت می شود. به همین دلیل باید بدانیم که مالیات چیست؟ انواع مالیات در ایران باید بررسی شوند. مالیات در هر صنفی نرخ های مختلفی دارد. سرمایه های کلان مالیات بیشتری می پردازند و همچنین تفاوت های زیادی در مالیات پرداختی درآمد های داخلی و خارجی وجود دارد.

َآشنایی با انواع مالیات در ایران
بیمه بیکاری چیست؟ شرایط و مراحل آن

امروزه بیکاری یکی از جدی ترین مسائلی است، افراد با آن مواجه هستند. این بیکاری می تواند در خصوص نبود شغل و یا عدم ادامه همکاری با شرکت های مختلف باشد.

دولت برای آسایش و آسودگی خیال جوانان و سایر اشخاص بیمه بیکاری را در نظر گرفته است تا مطابق با آن بتوان در ادامه راه تصمیمات درستی در خصوص شغل مورد نظر گرفت. موضوع اشاره شده بیمه بیکاری چیست؟ شرایط و مراحل آن نیاز به توضیحات جامع و کامل دارد.

بیمه بیکاری چیست؟ شرایط و مراحل آن
تجدید ارزیابی چیست؟

امروزه در بازار سرمایه هر روز ارزش دارایی ها تغییر می کند و باید میزان استهلاک و سود دارایی ها و ارزش کنونی مورد بررسی قرار بگیرد. بعد از پاسخ به این سؤال که تجدید ارزیابی چیست، باید شرایط و عوامل مختلفی را مورد بررسی قرار داد و با توجه به آن ها اقدام کرد.

 

تجدید ارزیابی چیست؟
آشنایی با نحوه تهیه کاربرگ

آشنایی با نحوه تهیه کاربرگبه این صورت می­باشد که صاحبان مشاغل کوچک می­دانند که ایجاد و طراحی کاربرگ در حسابداری تضمین می­کند که وظایف مربوط به توسعه صورت های مالی شرکت آسان تر می­ شود.

  

تهیه کاربرگ هم چنین به حسابداران کمک می­ کند تا اطمینان حاصل کنند که داده های موجود در این بیانیه دقیق و به رو...

آشنایی با نحوه تهیه کاربرگ
صورت سود و زیان

صورت سود و زیان چیست؟ این گزاره نام های دیگری از قبیل اظهارنامه درآمد، بیانیه درآمد، بیانیه عملیات یا صورت سود دارد. این بیانیه، گزارش درآمدها، هزینه ها و بیشترین سود و زیان شرکت را در دوره زمانی مشخص شده نشان می دهد.
مدت زمان سود و زیان می تواند یک سال باشد، یک دوره از سال مانند نه ماه، ربع سال، یک ماه، چهار هفته و غیره باشد.

صورت سود و زیان
حسابرسی چیست و انواع آن کدام است؟

حسابرسی به عنوان فعالیت مانند بازرسی یا معاینه، یک فرآیند یا یک سیستم کیفیت تعریف می شود تا به این طریق از انطباق موارد مختلف با الزامات اطمینان حاصل شود.

 

 

 

پاسخ به این سؤال که حسابرسی چیست و انواع آن کدام است، می تواند راهنمای خوبی برای افراد باشد.

 

 

ممیزی می تواند برای کل سازمان اعمال...

حسابرسی چیست و انواع آن کدام است؟
آشنایی با نحوه حسابداری شرکت های خدماتی

آشنایی با نحوه حسابداری شرکت های خدماتی این می ­باشد که این دسته از شرکت ها اساسی­ ترین صورت درامد را در انواع شرکت ها دارا می باشند. از آن جا که شرکت های خدماتی محصولی را به فروش نمی­ رسانند لذا صورت سود، شامل: هزینه کالاهای فروخته شده نخواهد بود؛ بنابراین صورت سود، تجزیه اساسی درامد و هزینه خواهد ...

آشنایی با نحوه حسابداری شرکت های خدماتی
نحوه محاسبه سود و زیان در شرکت های بازرگانی

نحوه محاسبه سود و زیان در یک شرکت بازرگانی برای تسریع سوداوری شرکت بسیار مهم است. افراد می­ توانند با بررسی سود و زیان تصویری شفاف از وضعیت مالی خود، به دست اورند. تا بتوانند هزینه های غیرضروری را کاهش داده و درامد خود را افزایش دهند.

 

 

 

نحوه محاسبه سود و ضرر در شرکت های بازرگانی و مدیریت کرد...

نحوه محاسبه سود و زیان در شرکت های بازرگانی
آموزش کار با نرم افزار بیمه (تأمین اجتماعی)

برای شروع انجام کار ابتدا می بایست نرم افزار کاربری بیمه تأمین اجتماعی را از سایت های معتبر دانلود کرده و سپس بر روی دستگاه مورد نظر راه اندازی و یا نصب کنید.

 

 

پس از نصب برنامه؛ گزینه ای به نام لیست دیسک را کلیک کرده تا برنامه بیمه تأمین اجتماعی در دسترس شما قرار گیرد. در ادامه با توجه به فرای...

آموزش کار با نرم افزار بیمه (تأمین اجتماعی)
حساب موقت و نحوه بستن حساب های موقت

در واقع اصطلاح حساب موقت و نحوه بستن حساب های موقت به مواردی گفته می شود که در صورت درامد شما وجود دارد؛ مانند درامد، هزینه و حساب دائمی شامل مواردی است که در ترازنامه ها وجود دارد مانند دارایی ها، حساب های سهام و دارایی های صاحبان؛ بر خلاف حساب های دائمی، آن هایی که موقت هستند باید در پایان دوره حس...

دسته بندی ها
فیلترها
Sort
display