09192353890

 
جستجو
خبرخوان

بلاگ

بهترین نرم افزار حسابداری کدام است؟

بهترین نرم افزار حسابداری نرم افزاری است که بتواند نیاز های مالی و حسابداری یک کسب و کار را به صورت کاملا بهینه برطرف نماید.

بهترین نرم افزار حسابداری کدام است؟
انواع حسابداری

فرقی نمی کند مدیر باشید، به حوزه حسابداری علاقمند باشید و یا کسی باشید که به تازگی کسب و کار خود را شروع کرده و می خواهید بدانید حسابداری چیست یا اینکه انواع حسابداری شامل چه مواردی می باشد.

 

انواع حسابداری
حسابداری موسسات غیر انتفاعی

در این مقاله قصد داریم تا در خصوص حسابداری موسسات غیر انتفاعی مطالبی اجمالی اما بسیار کاربردی را به شما مخاطبین خود ارائه بدهیم ، اما پیش از آن کسب اطلاعاتی از ماهیت این مجموعه بسیار ضروری می باشد که در ابتدا به آن می پردازیم .

موسسات غیرانتفاعی سهام صادر نمی کنند و مأموریت آنها حداکثرسازی سود نمی باشد. درحالی که مدیران موسسات غیرانتفاعی با مسئله پاسخگویی به سهامداران مواجه نمی باشند، آنان باید به اهداکنندگان و کمک کنندگان که منبع مهم سرمایه هستند، پاسخگو باشند.

 این کمک کنندگان و اهداکنندگان منابع نامحدودی ندارند و بنابراین موسسات غیرانتفاعی باید برای جذب سرمایه رقابت کنند. اگر موسسه ای کنترل داخلی نامطلوبی داشته باشد، اهداکنندگان و کمک کنندگان آن می توانند به حمایت موسسه ه­ای دیگر نیز بپردازند، جایی که احتمال می­رود استفاده کارآمدتری از سرمایه شود.

حسابداری موسسات غیر انتفاعی
شرکت حسابداری چیست؟

برای افزایش بهره وری و افزایش میزان موفقیت یک کسب و کار باید به تخصص گرایی روی بیاوریم، یعنی انواع مختلف خدمات را به دست متخصصان بسپاریم و از ماهرترین افراد برای رسیدگی به امور مختلف استفاده نماییم. برای مثال مدیریت مالی یک شرکت یا مسائل حقوقی باید به دست یک متخصص ماهر سپرده شوند، این در حالی است که بسیاری از کارفرمایان از افراد غیر ماهر برای مدیریت بخش های مختلف استفاده می‌کنند که البته مضرات آن را در طول زمان مشاهده خواهند کرد. در مقابل بسیاری از کارفرمایان برای پرداختن به مسائل مختلف شرکت از کاربلد ترین افراد استفاده می‌کنند.

 

شرکت حسابداری چیست؟
فاکتور رسمی چیست؟

به هر سند و یا فاکتوری که به صورت دست نویس و یا پرینت کامپیوتری به منظور تاییدیه معامله بین فروشنده و خریدار در یک معامله امضاء می گردد، و قوانین و الزامات مورد نظر وزارت اقتصاد در آن رعایت شده است، فاکتور رسمی می گوییم.این سند فاکتوری است که از سوی سازمان امور مالیاتی مورد تایید بوده و در هر مرجع قانونی دیگری می‌توان به عنوان تاییدیه ما بین فروشنده و خریدار به آن استناد کرد.

 

فاکتور رسمی چیست؟
تنخواه گردان حسابداری چیست؟

در چند دهه اخیر موسسات و شرکت ها، رشد زیادی نموده و فعالیت های مختلفی از جانب آن ها به انجام رسیده است، فعالیت های بزرگ و کوچکی که هزینه‌های زیادی را به شرکت تحمیل نموده و از طرفی مدیریت آن ها نیز به یک دغدغه بزرگ تبدیل شده است.

 

تنخواه گردان حسابداری چیست؟
صورت جریان وجوه نقد چیست؟

 به طور کلی در حسابداری، صورت های مالی به چهار دسته ی ترازنامه، صورت سود وزیان، صورت سود وزیان جامع و صورت جریان وجوه نقد دسته بندی میشوند. در ایران صورت های مالی تا پیش از انقلاب تنها محدود به ترازنامه ،صورت سود و زیان و صورت سود وزیان انباشته بود.

 

صورت جریان وجوه نقد چیست؟
قانون مالیات های مستقیم چیست؟

مالیات در ایران به دو گروه اصلی تقسیم می گردد. این دو گروه از انواع مالیات، زیر مجموعه های فراوانی دارند و در مورد هر کدام از آن ها می توان به صورت جداگانه صحبت های زیادی کرد. مالیات های مستقیم و مالیات های غیر مستقیم جزوی از این دو گروه مالیاتی هستند.

 

قانون مالیات های مستقیم چیست؟
تراز آزمایشی چیست و چه فرقی با ترازنامه دارد؟

تراز آزمایشی به عنوان یکی از مفاهیم حسابداری کاربرد زیادی در دنیای حسابداری داشته و با ترازنامه تفاوت هایی دارد.

تراز آزمایشی چیست و چه فرقی با ترازنامه دارد؟
اضافه کاری چیست؟

آیا تا به حال به طور دقیق به این مسئله نگاه کرده‌اید که اضافه کاری چیست؟ و چه مفهوم مشخصی دارد؟ معمولاً همه افراد نگاه یکسانی نسبت به این واژه نداشته و نمی دانند که قوانین مربوط به نحوه محاسبه اضافه کاری در قانون کار چه می باشد. اگر تا پایان این مقاله با ما باشید متوجه می شوید که اضافه کاری چیست؟ و مفاهیم مرتبط با آن همچنین نحوه محاسبه آن طبق قانون کار چگونه میباشد؟

 

اضافه کاری چیست؟
دسته بندی ها
فیلترها
Sort
display