09192353890

09192353890

فرم مشاوره

جستجو
خبرخوان

نوشته های بلاگ  "2020"  از "خرداد"

حسابداری موسسات غیر انتفاعی

در این مقاله قصد داریم تا در خصوص حسابداری موسسات غیر انتفاعی مطالبی اجمالی اما بسیار کاربردی را به شما مخاطبین خود ارائه بدهیم ، اما پیش از آن کسب اطلاعاتی از ماهیت این مجموعه بسیار ضروری می باشد که در ابتدا به آن می پردازیم .

موسسات غیرانتفاعی سهام صادر نمی کنند و مأموریت آنها حداکثرسازی سود نمی باشد. درحالی که مدیران موسسات غیرانتفاعی با مسئله پاسخگویی به سهامداران مواجه نمی باشند، آنان باید به اهداکنندگان و کمک کنندگان که منبع مهم سرمایه هستند، پاسخگو باشند.

این کمک کنندگان و اهداکنندگان منابع نامحدودی ندارند و بنابراین موسسات غیرانتفاعی باید برای جذب سرمایه رقابت کنند. اگر موسسه ای کنترل داخلی نامطلوبی داشته باشد، اهداکنندگان و کمک کنندگان آن می توانند به حمایت موسسه ه­ای دیگر نیز بپردازند، جایی که احتمال می­رود استفاده کارآمدتری از سرمایه شود.

حسابداری موسسات غیر انتفاعی
شرکت حسابداری چیست؟

برای افزایش بهره وری و افزایش میزان موفقیت یک کسب و کار باید به تخصص گرایی روی بیاوریم، یعنی انواع مختلف خدمات را به دست متخصصان بسپاریم و از ماهرترین افراد برای رسیدگی به امور مختلف استفاده نماییم. برای مثال مدیریت مالی یک شرکت یا مسائل حقوقی باید به دست یک متخصص ماهر سپرده شوند، این در حالی است که بسیاری از کارفرمایان از افراد غیر ماهر برای مدیریت بخش های مختلف استفاده می‌کنند که البته مضرات آن را در طول زمان مشاهده خواهند کرد. در مقابل بسیاری از کارفرمایان برای پرداختن به مسائل مختلف شرکت از کاربلد ترین افراد استفاده می‌کنند.

شرکت حسابداری چیست؟
تنخواه گردان حسابداری چیست؟

در چند دهه اخیر موسسات و شرکت ها، رشد زیادی نموده و فعالیت های مختلفی از جانب آن ها به انجام رسیده است، فعالیت های بزرگ و کوچکی که هزینه‌های زیادی را به شرکت تحمیل نموده و از طرفی مدیریت آن ها نیز به یک دغدغه بزرگ تبدیل شده است.

تنخواه گردان حسابداری چیست؟
صورت جریان وجوه نقد چیست؟

به طور کلی در حسابداری، صورت های مالی به چهار دسته ی ترازنامه، صورت سود وزیان، صورت سود وزیان جامع و صورت جریان وجوه نقد دسته بندی میشوند. در ایران صورت های مالی تا پیش از انقلاب تنها محدود به ترازنامه ،صورت سود و زیان و صورت سود وزیان انباشته بود.

صورت جریان وجوه نقد چیست؟
قانون مالیات های مستقیم چیست؟

مالیات در ایران به دو گروه اصلی تقسیم می گردد. این دو گروه از انواع مالیات، زیر مجموعه های فراوانی دارند و در مورد هر کدام از آن ها می توان به صورت جداگانه صحبت های زیادی کرد. مالیات های مستقیم و مالیات های غیر مستقیم جزوی از این دو گروه مالیاتی هستند.

قانون مالیات های مستقیم چیست؟
تراز آزمایشی چیست و چه فرقی با ترازنامه دارد؟
تراز آزمایشی به عنوان یکی از مفاهیم حسابداری کاربرد زیادی در دنیای حسابداری داشته و با ترازنامه تفاوت هایی دارد.
تراز آزمایشی چیست و چه فرقی با ترازنامه دارد؟
حداقل حقوق سال 99

در ماه های اخر سال 98 جلسات متعددی برای تعیین میزان حداقل حقوق سال 99 برگزار شد ولی هر بار بی نتیجه ماند و تا نیمه اول فروردین 99 همچنان میزان حداقل حقوق سال 99 بلا تکلیف بود. ولی در نهایت با برگزاری جلسات در شورای عالی میان کارگران و کارفرمایان و نمایندگان میزان حداقل حقوق به تصویب رسید. که در ادام...

حداقل حقوق سال 99
حسابداری چند سطحی چیست؟

در حسابداری یک معادله اصلی وجود دارد که برابر است با (دارایی = بدهی + سرمایه) که این معادله سه حساب اصلی در حسابداری را معرفی می کند. به طور کلی می توان گفت این سه حساب به عنوان منشاء تمامی حساب های حسابداری معرفی می شوند که بسیار حائز اهمیت می باشند و هر کدام زیر مجموعه های خاص خود را دارند.

ب...

حسابداری چند سطحی چیست؟
کنترل دستمزد و مواد در حسابداری صنعتی

یک از شاخه های حسابداری که بسیار با اهمیت است حسابداری صنعتی است. این شاخه به جمع آوری و محاسبه بهای تمام شده محصولات و خدمات می پردازد. و با بررسی این موارد به ارائه روش هایی برای کاهش هزینه تولید می پردازد.

با استفاده از حسابداری صنعتی کنترل بر روی هزینه دستمزد و مواد صورت می گیرد، این کنترل ...

کنترل دستمزد و مواد در حسابداری صنعتی
فیلترها
Sort
display